Bilgiler
GÜVENLİK KAMERALARI | GÜVENLİK SİSTEMLERİ | 0212 216 62 63

Güvenlik Kameralerı - Güvenlik Sistemleri Güvenlik Kamera Fiyatları 
 

Güvenlik Kamerası-Güvenlik Kamera Sistemleri
 

Firmanızın güvenlik sorunumu var?
Firmanızı 24 saat kamera kaydımı yapmak istiyorsunuz?
Firmanızın güvenlik ihlalini gözetim altındamı tutmaya mı ihtiyacınız var?
Firmanızın kameraları görüntü kötü veya sık sık problem  mi yaratıyor?
Yüksek teknolojili kameralar mı kullanmak istiyorsunuz?
Kamera kurulumu nereye yaptırayım?


Bu ve bunu gibi soruları gelin cevaplayalım.
Güvenlik Kamera Sistemleri
, hayatımızın bir parçası haline geldi.CCTV sisteminintüm şartlara uyan tek bir kalıp olarak kullanılmasından öte, ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmış olması gerekmektedir. Öncelikle kameranın kullanılacağı yerin belirlenmesi (iç ortam veya dış ortam) ve ortam koşullarına göre kamera kasası seçimi yapılması en doğru hareket olacaktır. Dış ortamda kullanılacak kameraların muhafazalı olmasına özen gösterilmelidir.Bu sebeple genellikle dış ortamda IP koruma sınıflarından birine dahil olan bullet kamera veya muhafazalı kutu kamera kullanılmaktadır. 


 İstenen çözünürlük değerinin belirlenmesi gerekmektedir.. IP CCTV sistemleri ile analog CCTV sistemleri arasındaki en önemli farklardan biri yüksek çözünürlüktür. Büyük boyutlu ve kaliteli görüntü istendiğinde, IP CCTV bir adım öne çıkmaktadır. Örneğin askeri bir alanda tüm bölgeye hakim olmak güçtür, bu sebeple yüksek çözünürlüklü zoom kamera kullanmak çok daha uygun olacaktır. Aynı şekilde AVM,hastane,fabrika,okul,üniversite,otel ve halka açık alanlarda güvenlik ihlali (hırsızlık vb) çok fazla olduğundan, yüksek çözünürlüklü ve şık tasarımlı kameralar seçilmelidir.

Kameranın konumlandırılacağı yerin ışık yoğunluğu da kamera seçiminde önemli bir faktördür. Gündüz, arka plandan gelen ışık miktarının fazla olması sonucu görüntülenmesi istenen kısım net olarak algılanmayabilir. Gece görüşünün net olarak algılanması istenen yerlerde ICR'lı (IR Cut Filter) veya IR ledli kameraların kullanılması gereklidir.

Kayıt sisteminin seçimi için kameraların hangi çözünürlükte, kaç fps (saniyedeki kare sayısı) değerinde ve kaç gün kaydedeceğinin belirlenmesi gerekmektedir.
Kayıt cihazı kapasitesinin yetersiz olduğu durumlarda genişleme üniteleri kullanmak, bize en uygun çözümü sunacaktır. Bu birimler, analog veya IP sistem olmasına bakılmaksızın doğrudan uyumlu kayıt cihazlarına bağlanabilmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemi seçerken sadece kurulum üzerine düşünülmesi yeterli değildir, satış sonrası verilecek hizmetler de dikkate alınmaktadır. Bilinçli bir yaklaşımla, satın almayı düşündüğümüz ürünlerin (az da olsa) arıza yapma ihtimali olduğunu öngörmeliyiz.  Eğer arızalanırsa kısa sürede yedek parça ve teknik servis hizmetinin sağlanıp sağlanamayacağını da araştırarak ürün alımı yapmak gerekir.Kısaca, bir firmadan yalnızca ürün değil, teknik servis hizmeti de satın almaktadır.

Optimum izleme seçimi yapılabilmesi için dikkat etmemiz gereken en önemli konu sistemin ebatı ve ihtiyaç miktarıdır. Örneğin, 60 kameralık bir sistemde tüm kameraları 17”lik bir monitörde izlememiz çok zor olacaktır.Burada 32”lik 
CCTV monitörler
 kullanılarak çok daha rahat izleme yapılabilir.İzleme sistemlerinde sürekli izleme için kullanılacak monitörler genellikle 42” monitörler olup CCTV konsollarına yerleştirilecek şekilde tasarlanır.

Güvenlik Kamera Sistemi seçimi tecrübe gerektiren bir iştir.Bu konuda ücretsiz destek ve bilgi almak için  AKER TELEKOM Hizmette her zaman hazırız.
AKER TELEKOM LTD.ŞTİ
0212-216 62 63 PBX
0212-216 60 92 FAKS
0532-285 30 60 GSM (Ali EROĞLU)
AKER TELEKOMÜNİKASYON HİZ.LTD.ŞTİ © 2019
Bu site Web tasarım Market tarafından tasarlanmıştır.
Haberler Haberler
Göster Mobil Sürüm / Masaüstü