Bilgiler
KAREL DS200 IP İLETİŞİM SİSTEMLERİ | 0212.216 62 63PBX

KAREL DS200 IP İLETİSİM SİSTEMLERİ


     
 
        DS200 YENİ NESİL IP İLETİŞİM SİSTEMLERİ OFİSLER, OTEL, HASTANE, BANKA, ÜNİVERSİTE, FABRİKALAR GİBİ TEK VEYA ÇOK MERKEZLİ; ORTA-BÜYÜK ÖLÇEKLİ VE/VEYA BÜYÜME POTANSİYELİNE SAHİP KURUM VE KURULUŞLARA YÖNELİK YENİ NESİL İLETİŞİM ÇÖZÜMLERİDİR.
 
DS200 IP İLETİŞİM SİSTEMLERİ, SES, VİDEO VE VERİ TRAFİĞİNİN TEK KAYNAKTAN YÖNETİM VE KONTROLÜNÜ SAĞLAR. PBX, IP PBX, IP GATEWAY GİBİ BİR ÇOK ÜRÜN FONKSİYONUNU TEK YAPI ALTINDA BÜTÜNLEŞTİRİR. MOBİL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ, AĞ UYGULAMALARI, BİLGİSAYAR-TELEFON ENTEGRASYONU VE ÇAĞRI MERKEZİ UYGULAMALARI SUNAR. KAPASİTELERİNE GÖRE DS200M IP, DS200S IP, DS200 IP VE DS200L IP OLMAK ÜZERE 4 MODEL SEÇENEĞİ, FARKLI KONFİGÜRASYONLARI VE ÇOK AMAÇLI KULLANIM ÖZELLİKLERİYLE, FARKLI BÜYÜKLÜKLERDEKİ HER İŞYERİNİN KENDİNE ÖZGÜ HABERLEŞME İHTİYAÇLARINA GÖRE ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR.
 
DS200 IP İLETİŞİM SİSTEMLERİ, HER DURUMDA İLETİŞİMİ SAĞLAYAN, KOLAYLAŞTIRAN VE DAHA İLERİ NOKTALARA TAŞIYAN ESNEK, KALİTELİ, GÜVENİLİR VE İHTİYACA EN UYGUN ÇÖZÜMÜ SUNAN SİSTEMLERDİR.
 
DS200 IP YENİ NESİL IP İLETİŞİM SİSTEMLERİ, MEKANDAN BAĞIMSIZ HABERLEŞME DESTEĞİ İLE ÇALIŞMA HAYATINDA HAREKET ÖZGÜRLÜĞÜ SAĞLAR. ORGANİZASYON, UZAK LOKASYONLARDAKİ ÇALIŞANLARIYLA VE MOBİL ÇALIŞANLARIYLA ETKİN VE ÜCRETSİZ İLETİŞİM SAĞLAR.
 
FARKLI  ALT  YAPILARA UYGUN
DS200 IP iletişim sistemleri, analog, sayısal ve IP altyapılara uyumlu olup, tek yapıda bu abonelerin tamamına çözüm sunar. DS200 IP İletişim Sistemleri Linux tabanlı ve dağıtılmış işlemci mimarisinde tasarlanmıştır. Bu sayede modül bazındaki işlemler çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Sistemin, isteğe bağlı olarak yedeklenebilen merkezi işlemcisi, sistem güvenilirliğini en üst düzeye çıkarır. DS200 IP İletişim Sistemleri, IPCC yapısıyla birden fazla santralın tek bir sistem olarak çalıştırılabilmesiyle dağınık yapı, birleşik sistem oluşturabilme ve genişleyebilme olanağı sunar. Sistem ve uç birim bağlantılarında hem IPV6 hem de IPV4 desteğinin hibrit yapıda mevcut olması, altyapı kullanımında ve değişikliklerinde esneklik sağlar. DS200 serisinde fiberoptik hatlar santralda sonlandırılabilir. Bu sayede santral hizmet alanı genişletilebilir; tek santral yapısında, fiber hatlarla birbirine bağlanmış çok lokasyonlu çözümler sunulabilir.
 
 
ESNEK KAPASİTE
DS200L 5000 IP abone, 1000 IP dış hat, DS200, DS200S ve DS200M IP iletişim sistemleri 750 IP abone ve 100 IP dış hattı destekler. Bununla birlikte DS200L IP 32000 TDM port, DS200 IP 1344 TDM port, DS200S IP 224 TDM port, DS200M IP ise 144 TDM port kapasitesine sahiptir.
 
 
       ÇEVRE BİRİMİ ESNEKLİĞİ
 
  DS200 IP İletişim Sistemleri, dahili abonelerde özel IP abone ve SIP, dış hat                tarafında aynı anda SIP ile H.323 protokollerini ve yeni nesil ses sıkıştırma                    algoritmalarını destekler. Bu sayede farklı çevre birimleri kullanabilme esnekliğini          sağlar.
 


DS200 IP İletişim Sistemleri ile kullanılabilen çevre birimleri:
 
IP HABERLEŞME UYGULAMALARI
IP haberleşme uygulamaları sayesinde abonelerin santral ile aynı mekanda olma zorunluluğu ortadan kalkar. Sistemin dahili aboneleri, IP telefon, yazılım tabanlı IP telefon, WiFi telefon, VoIP destekli akıllı cep telefonu gibi IP üzerinden haberleşebilen erişim birimleri ile her yerden her an kesintisiz iletişim sağlar.
 
UZAK OFİS UYGULAMALARI


Çok lokasyonlu işletmelerde, şubede bulunan herhangi bir abone, ek bir donanım gerekmeden, çeşitli IP uç noktaları ile internet üzerinden merkez santrala doğrudan bağlanır. Birden fazla DS200 IP İletişim Sistemine ait aboneler, IP üzerinden birbirlerini kısa numarayla ararlar. Bu sayede daha yüksek kapasiteli şirket haberleşme ağları kurulur. Birden fazla lokasyondaki santrallar arasında ağ oluşturularak çalışanların birbirini dahili numaralarıyla arayabilmesi iletişimde kolaylık ve tasarruf sağlar. DS200 IPCC (IP Cross Connect) yapısı için sadece IP altyapı bulunması yeterlidir. Ses, herhangi bir harici donanıma grek olmaksızın IP üzerinden taşınır. Merkezle bağlantı kopması durumunda bile kuleler kendi başlarına çalışmayı sürdürürler.Esnek kapasiteye sahip DS200 IPCC yapısında merkezi işletim ve merkezi alarm yönetimi kurulum ve yönetim kolaylığı sağlar.Her kule için farklı müzik ve anons kayıtları yapılabilir. Kulelerde DS200M ve DS200S sistemler kullanılabilir. DS200 IP İletişim Sistemleri, SIP ve H.323 uyumlu diğer cihazlarla (PBX, ağ geçidi vb.) etkileşimli çalışarak, mevcut ya da yeni oluşturulacak veri ağları üzerinden düşük maliyetli ve yüksek kaliteli iletişim sağlar.
 
DS200 IP İLETİŞİM SİSTEMLERİ OTOMATİK YÖN SEÇİMİ (LCR) ÖZELLİĞİ SAYESİNDE, ARAMALARI OTOMATİK OLARAK EN DÜŞÜK MALİYETLİ ROTAYA YÖNLENDİREBİLİR.
 
BU SAYEDE İŞLETME GİDERLERİ İÇİNDE ÖNEMLİ BİR YER TUTAN İLETİŞİM MALİYETLERİNDE TASARRUF SAĞLANIR.
 
 
DS200 IP İletişim Sistemleri, Voice-over-IP, Fax-over-IP*, görüşme kayıt, konferans, görüntülü gürüşme, durum bilgisi görebilme, anlık mesajlaşma, mobil uygulamalar, uzak abone ve uzak ofisler gibi tümleşik iletişim uygulamalarını sunar.
 
DURUM BİLGİSİ (PRESENCE)
 
Durum bilgisi sayesinde kişinin uygunluğu, meşguliyeti, çevrim içi / çevrim dışı bilgisi, kişisel metin girişi ile belirleyebileceği özel durumu diğer abonelere görüntülenir. Durum bilgisinden faydalanarak, ilgili kişiye en çabuk ve en uygun yöntemle erişilir.
 
ANLIK MESAJLAŞMA (INSTANT MESSAGING)
 
Anlık Mesajlaşma özelliği ile aboneler birbirleriyle anlık ve yazılı olarak haberleşebilir ve bu sayede iletişim çok hızlı gerçekleşir.
 
AĞ UYGULAMALARI (NETWORKING)
 
Birden çok haberleşme sisteminin birlikte veya farklı lokasyonlarda kullanılması gereken durumlarda; DS200 IP İletişim Sistemleri, SIP/H.323 IP dış hat veya ISDN QSIG destekleyen ürünlerle tek bir iletişim sistemi gibi çalışabilir. Tek numaralandırma planı ile farklı lokasyonlardaki aboneler birbirlerini doğrudan dahili numaraları ile ararlar. Arayan numara bilgisi, en ucuz tarifeye göre yönlendirme, yönlendirme yetkilendirmesi, alternatif rota, çağrı yönlendirme ve çağrı aktarma gibi sık kullanılan PBX özellikleri ağ içerisinde desteklenir.

 
         OTOMATIK ÇAĞRI YÖNLENDİRME (ACD), SESLİ MESAJ VE KAYIT

Otomatik çağrı karşılama, yönlendirme (ACD) ve sesli mesaj modülü olan EVM200, operatörün yardımına gerek kalmadan dış çağrıların interaktif olarak aranılan aboneye ya da departmana erişimini sağlar. EVM200'un iki ayrı dilde, 32 farklı mesaj seçeneği mevcuttur. Ayrıca bu modül, önceden kaydedilmiş sistem mesajları sayesinde aboneleri sistemin durumu ile ilgili olarak bilgilendirir. Sesli mesaj özelliği; abonelere, diğer aboneler ya da dışarıdan arayanlar tarafından mesaj bırakılmasını sağlar. Aboneler bu mesajlara başka bir yerden ulaşabilir. DS200 IP İletişim Sistemleri, EVM200 modülünü destekler. Sistemin aynı anda 32 çağrıya cevap verebilmesi ve sesli mesaj imkanı ile personelin yükü azalır ve organizasyonun verimliliği artar. DS200 IP İletişim Sistemleri’nin yazılımında bulunan ACD uygulaması, sistemde EVM200 kullanılmadığında da kullanıcıya 4 kanal otomatik çağrı karşılama ve yönlendirme özelliklerini sunar. Uzaktan yönetilebilen EVM200 ve entegre ACD uygulaması sayesinde karşılama robotu kayıtları, bekleme müziği gibi yüklemeler, hızlı ve düşük maliyetle gerçekleşir. VRC200 kartı ile DS200 sistemlerde gömülü görüşme kayıt ve ACD sağlanır. Sistem ve robot operatör mesajları okunabilir, abonelere sesli mesaj bırakılabilir ve bırakılan mesajlar dinlenebilir. Abonelerin ve dış hatların görüşmeleri kayıt edilebilir. Kayıt edilen görüşmeler ve mesajlar elektronik posta olarak gönderilebilir veya tercih edilirse VRC200 üzerinde depolanabilir. Görüşme kayıtları WEBCM ile takip edilebilir ve raporlanabilir.
VRC200 kartı 16 kanal ACD yapısında olup porttan bağımsız rack başına 24 kanal görüşme kayıt özelliğine sahiptir. VRC200 ile desteklenen görüşme kayıt özelliği lisanssızdır.
 
BİLGİSAYAR-TELEFON ENTEGRASYONU (CTI)

DS200 IP İletişim Sistemleri, gelişmiş telefon fonksiyonlarını mevcut iş uygulamalarıyla bütünleştiren bilgisayar-telefon entegrasyonu (CTI) özelliğiyle kullanım kolaylığı sağlar. CTI işlemlerini destekleyen sunucu, DS200 IP İletişim Sistemleri üzerine entegredir. Ayrı bir PC/Sunucu donanımı gerektirmez. DS200 Net-Konsol yazılımı, analog ve sayısal aboneler için haberleşme sisteminin CTI özelliklerini PC'ler üzerinden kullanılmasına olanak verir.
 
ÇAĞRI KAYIT YAZILIMI
Çağrı kayıt yazılımı, iletişim giderlerini kontrol altında tutarak, maliyetlerin düşürülmesini sağlar. DS200 IP İletişim Sistemleri bütün çağrıların kaydedilmesiyle; kontör, kutup değişikliği algılama ya da tarifeli sanal ücretlendirme gibi yöntemlerle çağrı ücretlendirmesi yapmaya olanak sağlar. Net-CM programı ile çağrı kayıtları ağ üzerindeki herhangi bir PC’ye aktarılarak, ücretlendirme, rapor ve çeşitli analizler yapılır. Web tabanlı Web-CM programı ile birden fazla santralın çağrı kayıt dökümlerine her an her yerden erişmek ve aboneye özel raporlar almak mümkündür. Santral üzerinde bulunan RS232 arayüz donanımı sayesinde çağrı kayıtlarının, herhangi bir seri yazıcı üzerinden çıkışı alınabilir.
 
GELİŞMİŞ OTOMATİK YÖN SEÇİMİ (LCR)
DS200 IP İletişim Sistemleri otomatik yön seçimi (LCR) özelliği sayesinde, aramaları otomatik olarak en düşük maliyetli rotaya yönlendirilir. Bu sayede LCR özelliği, işletme giderleri içinde önemli bir yer tutan iletişim maliyetlerinde tasarruf sağlar.
Alternatif rota özelliği sayesinde aramalar, ilk tercih edilen yol üzerinden yapılamaması durumunda diğer rotalar üzerinden yapılır. Çağrıların özellikle IP dış hatlar üzerinden IP operatörlere yönlendirilmesi iletişim maliyetlerinde yüksek oranda tasarruf sağlar. Gelişmiş LCR (Least Cost Routing) özelliği, farklı lokasyonlar arasında "tek numaralandırma planı" oluşturur ve abonelerin birbirlerini dahili numaraları tuşlayarak aramalarını sağlar.
DS200 IP İletişim Sistemlerine, yönetim, programlama ya da bakım amacıyla IP temelli bir ağ üzerinden uzaktan erişilebilir. IP temelli ağ bulunmadığı durumlarda standart bir modem kullanılabilir. Böylece teknik destek servisinin iş yükü, kurulumlarda harcanan zaman ve buna bağlı olarak oluşan maliyetler de azalır.


  
KONFERANS

Konferans özelliği ile görüşmelere çoklu katılım sağlanarak 32 kullanıcıyla birlikte konferans yapma imkanı sunar. Bu altyapıyla, uzak noktalardaki katılımcılarla yapılan toplantılar için harcanan süreler kısalır ve aynı zamanda maliyetler düşer. Konferans alma: Video telefonlar yazılım tabanlı telefonlar ve Karel Mobil uygulaması ile görüntülü konferans imkanı sağlar.
 
IP FAKS DESTEĞİ
T38 Fax-over-IP desteği ile faks iletişimi IP hatlar üzerinden yüksek kalitede yapılır ve PSTN hatları kullanma zorunluluğu ortadan kalkar.
 
GELİŞMİŞ MERKEZİ TELEFON REHBERİ
Kullanıcılar, DS200 IP İletişim Sistemi üzerinde bulunan ortak hafızaya kayıt yapabilir. Tüm abonelerin kullanımına sunulan ortak hafızaya erişim, yetki seviyelerine göre sınırlandırılabilir. Kullanıcılar özel telefon setlerinden santral abone rehberini ve ortak rehberi, isim ile T9 algoritması sayesinde kolaylıkla tarayarak arama yaparlar. LDAP protokolünü destekleyen bu uygulama sayesinde rehberler harici bir sunucuya yüklenerek LDAP destekli telefon setleri de bu özellikten faydalanırlar.
 
SES KALİTESİ VE GÜVENLİK
DS200 IP İletişim Sistemi, yazılımdaki gelişmiş ses algoritmalarına sahiptir. Böylece HD ses kalitesini destekleyen standart terminaller ve Karel HD terminalleri ile mükemmel ses kalitesi sağlar. DS200 IP İletişim Sistemi, VoIP uygulamalarında iletişimin ve ses kalitesinin devamlılığını sağlar. Dış ortamdan kaynaklanan ses paket kayıpları santral tarafından belirlenir ve ses kalitesinin devamlılığı açısından istenen kaliteye ulaşana kadar iletişim alternatif rota (örneğin PSTN) üzerinden yürütülür. Alternatif rota tanımlamaları VoIP dış hatlarda bağlantıya, servis kalitesine veya her iki duruma göre yapılabilir. Aynı ağ altyapısının hem ses hem data için kullanılması halinde, DS200 IP İletişim Sistemleri’nin sunduğu QoS desteği ağ üzerindeki performansın izlenmesi, gereken önlemlerin alınması yoluyla ses kalitesinin devamlılığını sağlar. Standart SRTP/TLS kriptolama özelliği, VPN kurulumuna gerek olmadan ses iletişiminde üst düzey güvenlik sağlar. Ses, video ve veri trafiğinin tek kaynaktan kontrol edilebildiği ve yönetilebildiği DS200 IP iletişim sistemleri, VPN bağlantısına gerek olmadan güvenli, kesintisiz ve yüksek ses kalitesine sahip VoIP iletişim sağlar.
 
FrEN ÇÖZÜMÜ
Karelport FrEN (Fraud engelleme) çözümü ile Karel IP santrallar her türlü bilişim saldırısında sorunsuz çalışma yeteneği kazanır. FrEN yapısı sayesinde internete açık IP santrallarınız yetkisiz ve illegal kullanımı engeller, santral yöneticisi ek önlemler için hızla bilgilendirilir. DS200 IP İletişim Sistemlerine, yönetim, programlama ya da bakım amacıyla IP temelli bir ağ üzerinden uzaktan erişmek mümkündür. IP temelli ağ bulunmadığı durumlarda standart bir modem kullanılabilir. Böylece teknik destek servisinin iş yükü, kurulumlarda harcanan zaman ve buna bağlı olarak oluşan maliyetler de azalır.
 
 
 
ÇOKLU PBX PROGRAMLAYICISI
Aynı veya farklı lokasyonda bulunan birden fazla sistem tek noktadan ve tek arayüzden, uzaktan yönetimi ve güncellenmesi mümkündür.
 
OTOMATİK YEDEKLEME YÖNETİCİSİ
DS200 IP İletişim Sistemleri, verilen herhangi bir lokasyondan başlangıç zamanı da belirlenerek kolayca yedeklenmesini sağlar.
 
ALARM YAZILIMI
Haberleşme ağınızda kurulu tüm DS200 IP İletişim Sistemleri’nin durumu tek bir noktadan izlenir. DS200 IP İletişim Sistemleri’nin bir harita üzerinde işaretlenmesi bölgesel alarmların kolaylıkla takibini sağlar. Alarm sırasında uyarılar sesli ve görsel olarak belirlenir ve sistem yöneticisi e-posta yoluyla bilgilendirilir.

 
 
            FIREWALL (GÜVENLİK DUVARI)

Santrala entegre olarak çalışan güvenlik duvarı, daha güvenli IP iletişimin gerçekleşmesini sağlar.İstenen IP, MAC adresi veya portların dışındaki paketler de engellenebilir.
 SNMP
Dahili SNMP uygulaması çok lokasyonlu sistemlerin tek noktadan yönetimini ve pek çok ayarın hızla yapılandırılmasını sağlar.
BAKIM
Merkezi işlemci üzerindeki yazılımı TFTP, SNMP gibi farklı bağlantı yöntemleri ile güncellemek mümkündür.
IPCC yapısında, merkez CPU ve güç kaynağı yedeklemesi yapılabildiği gibi, uç noktalardaki uzak modüllerin (kulelerin) de CPU ve güç kaynağı yedeklemesi yapılabilir. Böylelikle, sistem tüm bileşenlerinde işlemci ve güç kaynağı yedeklemesine ayrı ayrı sahip olabilmektedir. (Arttırılmış çalışma güvenliği)
 
GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME
DS200 IP İletişim Sistemlerine bağlı tüm IP aboneler gerek kendi aralarında gerekse IP dış hatlar üzerinden görüntülü telefon, özel set veya yazılım tabanlı telefonlarla görüntülü görüşme yapma imkanına sahiptir.
 
ÇAĞRI MERKEZİ
DS200 IP İletişim Sistemleri ile entegre çalışan IP çağrı merkezi, müşterileriyle hızlı ve etkin iletişim kurmayı planlayan kurumların, esnek ve ölçeklenebilir çağrı merkezi ihtiyacını karşılar. Karel IP Çağrı Merkezi, kurumların hem bugünkü hem gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayabilecek modüler bir mimariye sahiptir. Birkaç kullanıcılı sistemlerden, birkaç yüz kullanıcılı sistemlere kadar çözüm sağlar. Web üzerinden kullanım ve yönetim özelliğiyle işletmelere mekandan bağımsız esnek ve daha tasarruflu bir yapı sunar.
 
MOBİLİTE
DS200 IP İletişim Sistemleri, mekandan bağımsız haberleşme desteği ile çalışma hayatında hareket özgürlüğü sağlar. Organizasyonun hareketli çalışanlarına erişimi kolaylaşır. • IP DECT baz istasyonları, şirket veri ağı veya internet erişiminin olduğu uygun alanlara yerleştirilerek, kapsama alanının her noktasında kablosuz iletişim sağlar. • DS200 IP İletişim Sistemleri ile veri ağına bağlı “Erişim Noktası” kullanılarak, ek bir yatırıma gerek olmadan, SIP destekli Wi-Fi telefonlar kablosuz haberleşme için kullanılabilir. • SIP destekli akıllı cep telefonları WiFi veya 3G üzerinden santral abonesi olarak sistemin özelliklerinden faydalanırlar.

 

          AKER TELEKOM LTD.ŞTİ
             0212.216 62 63 PBX
             0212.216 60 92 FAKS
                                      aker@akertelekom.com.tr


ETİKET:karel ds200 santral,karel ds200m santral,karel ds200s santral,karel ds200ip santral,karel ds200 hibrit santral,karel ip santral,karel hibrit santral,karel otomatik santral,karel ds200 santral fiyatı,karel ds200 santral fiyatları


 
 
AKER TELEKOMÜNİKASYON HİZ.LTD.ŞTİ © 2020
Bu site Web tasarım Market tarafından tasarlanmıştır.
Haberler Haberler
Göster Mobil Sürüm / Masaüstü