Bilgiler
VOİP GATEWAY CİHAZİ | FXO | FXS |

VOİP GATEWAY CİHAZİ-FXO-FXS
 

 Voip Gateway Cihazı  | mp112 | mp114 | mp118 | mp124 | fxo gateway | fxs gateway | fxo,fxs gateway | gxw4248 fxs gatewaygxw4232 fxs gatewaygxw4224 fxs gatewaygxw4216 fxs gatewaygxw4008 fxs gatewaygxw4108 fxs gatewaygxw4104 fxs gateway |

 
Gelişen ve değişen teknoloji ile hayatımıza sürekli bir şekilde yeni şeyler gelmektedir. Her sektörde olduğu gibi telekom sektöründe de çok fazla yenilikler olmaktadır. Voip gateway cihazı, normal analog telefonlara takılarak, internet üzerinden konuşmayı sağlayan cihazlara verilen genel isim olarak bilinir. İşletmelerin sıkça bu cihazı kullandığını varsayarsak pek çok iş yeri için kesinlikle bulunması gereken cihazlar arasında yerini almaktadır. Bu cihazın yüzlerce özelliği mevcuttur. Pek çok işinizi hızlıca halletmenize yardımcı olmaktadır. Voip cihazı ile konuşma gerçekleştirilirken aynı zamanda internette de gezinti yapabilme olanağına sahip olabilirsiniz. Bu cihazların özellikleri bazı modellerde değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin bir modelde olan özellik diğer modelde olmayabilir.
 
 
Modeller arasında farklılıklar bulunduğu için voip gateway cihazı alırken sizlerin bu cihazın hangi özelliklerinden faydalanmak istediği çok önemli hususlardan biridir. Voip gateway cihazı tek başına veya bir bilgisayar ağı ile birlikte çalışabilir. Bu sizlerin tercihine bağlıdır fakat yaygın oalrak bilgisayarlara bağlanır. Aynı zamanda cihaz interneti olan bir adsl modem'e switch'e bağlanabilir. Voip gateway cihazı, analog telefon, standart fax gibi analog cihazların direkt bağlantı yapmasına olanak sağlar. Cihazın modelinde desteklediği kadar, telefon ve telekom hattı bağlanabilir. Bu tamamen modelin özelliğine göre değişim gösterir. Bazı modellerde 2 telefon 2 telekom hattı bağlanırken diğer modeller de bu sayı daha da artabilir veya azalabilir.
 
 
Bazı markalar bir birleri arasında kıyasıya bir yarış yaparlar. Bu doğrultuda da teknolojiden de faydalanılarak farklı ek özellikler ekleyebilmektedirler. Fiyat anlamında da kıyasıya bir yarış olduğu için markalar arasında oldukça sıkı bir rekabet yaşanır. Kaliteli cihazlar üreten firmalar genelde bilindik markalardır ve bu markaların ürünlerini tercih etmek her açıdan daha yararlı olacaktır. Piyasaya yeni çıkan markalar arasında da her ne kadar kendini kanıtlama çabası olsa da yinede yeni markalara güven biraz eksik kalmaktadır. İşletmelerin de bu konuda ki kaygıları oldukça yoğun olduğu için daha çok bilinir markalardan cihazlar almaya dikkat ederler. Voip gateway cihazı içinde aynı şey söz konusudur. Pek çok markanın farklı modeller de üretmiş olduğu farklı özelliklere sahip voip gateway cihazları vardır. AUDİOCODECT, GRANDSTREAM firmaların cihazları daha çok tercih edilmektedir.
 
Özellikleri bakımından voip gateway cihazları oldukça işe yarar çözümler üretmektedir. Tek bir hesap veya numara ile birden çok hatta hizmet edebilir. Fxs hatları, dtmf protokolde arayan numarayı gösterir. NAT traversal özelliği sayesinde bu özellikli cihazların herhangi bir NAT/Firewall arkasında çalışmasını mümkün kılar. Akıllı QoS, bu özellik internette sörf yaparken VOIP konuşma varsa konuşma kalitesinin iyi olmasını sağlar. Dahili hatlar PBX özelliği; Bu özellik hatların verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Gelen bir çağrı otomatik boş bir hatta bağlanır. Bu şekilde cihaz aranırken her bir dahili hatta bir numara vermek gerekmez. CDR özelliği ile cihaz ücretlendirme bilgileri için, Syslog Server programı kullanılabilir. Kısacası pek çok özellikleri ile voip gateway cihazı sahibi olmak gerekir. Aker telekomdan tüm marka ve modellerde olan bu cihazlardan dilediğinizi seçip satın alabilirsiniz.
 
   

AKER TELEKOM 

Adres:Uğur1 Sok.Balcı Apt.No:12/B Mecidiyeköy-Şişli  / İSTANBUL Teknik Servis: 0212-955 05 05 Telefon: 0212-216 62 63 pbx
AKER TELEKOMÜNİKASYON HİZ.LTD.ŞTİ © 2020
Bu site Web tasarım Market tarafından tasarlanmıştır.
Haberler Haberler
Göster Mobil Sürüm / Masaüstü